Sandomierz: Trwa formowanie drużyn piłkarskich i przyjmowanie zgłoszeń do Turnieju Sienkiewiczowskiego o Puchar Zagłoby.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trwa formowanie drużyn piłkarskich i przyjmowanie zgłoszeń do Turnieju Sienkiewiczowskiego o Puchar Zagłoby dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów z Powiatu Sandomierskiego.
Organizatorem turnieju w ramach akcji 'Świętokrzyskie czyta Sienkiewicza' jest Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu.
Turniej połączony będzie z Familijnymi Zmaganiami Sienkiewiczowskimi skierowanymi do mieszkańców Sandomierza i wszystkich zainteresowanych.
W programie imprezy między innymi: rozgrywki sportowe i zabawy dla rodzin, czytanie fragmentów prozy Henryka Sienkiewicza, Wehikuł Czasu i Przestrzeni czyli Fotograficzne Spotkanie z bohaterami Sienkiewiczowskich utworów, wystawa 'Henryk Sienkiewicz – życie i twórczość', koncert zespołu 'Non omnis' i pokazy taneczne w wykonaniu młodzieży.
Piknik 'Familijne Zmagania Sienkiewiczowskie' oraz piłkarski Turniej Sienkiewiczowski odbędą się w najbliższą sobotę 21 maja w godz. 10:00 – 14:00 na obiektach sportowych sandomierskiego 'Katolika'.
Patronat medialny – Radio Leliwa.