Sandomierz: Sukces taneczny formacji Paradox

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Formacje taneczne PARADOX JUNIOR oraz
PARADOX I działające przy Sandomierskim Centrum Kultury odniosły duże sukcesy podczas XI Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych w Suchedniowie.
Turniej odbył się w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie.
Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali tancerki i tancerze z całej Polski, m.in. z: Kielc, Krosna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piotrkowa
Trybunalskiego, Rzeszowa, Sandomierza, Staszowa, Warszawy czy Ustrzyk Dolnych.
Turniej organizowany przez suchedniowską 'Kuźnicę' cieszy się dużymuznaniem wśród adeptów sztuki tańca nowoczesnego. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy zgromadziła 989 tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych i 56 grup wchodzących w ich skład. Na parkiecie zaprezentowano łącznie 61 układów choreograficznych w 5 różnych
kategoriach tanecznych.
Sandomierska grupa PARADOX JUNIOR zajęła III miejsce – w choreografii 'Zimowy Powiew”, kategoriaInne Formy Tańca do 10 lat.
II miejsce wytańczył PARADOX I w choreografii 'Matrony i klony”, kategoria Inne Formy Tańca powyżej 16 lat.
Formacje Taneczne PARADOX działają przy Sandomierskim Centrum Kultury od lutego 2007 roku. Obecnie liczy ponad 100 dzieci w różnym przedziale wiekowym. Kierownikiem i choreografem jest Monika Magda. Zespoły rozwijają się na różnych poziomach tanecznych w zależności od wieku i umiejętności młodych tancerzy. Na co dzień poznają i udoskonalają tajniki technik: klasycznej, jazz, modern jazz, tańca współczesnego.
(Anna Głąb)