Sandomierz: Spotkania z organizacjami pozarządowymi

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Spotkania odbywają się o godzinie 16 w sali obrad rady miasta w sandomierskim ratuszu.
Władze Sandomierza chcą także, aby w mieście powstała rada organizacji pozarządowych:

Władze Sandomierza rozpoczęły cykl spotkań z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. Burmistrz przyznaje, że na pierwsze zebranie przyszło tak wiele osób, że postanowiono zmienić nieco jego formułę.
Zamiast rozmów w dużym gronie, władze miasta na osobnych spotkaniach chcą podyskutować ze stowarzyszeniami reprezentujące poszczególne dziedziny. Samorząd ma już za sobą spotkanie z organizacjami, które działają w zakresie ochrony i promocji zdrowia, na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałają patologiom społecznym.
Dziś (wtorek) zaproszenie do rozmów otrzymały organizacje działające w zakresie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jutro (środa) działające w zakresie kultury fizycznej i sportu.
Burmistrz dodaje, że jest, o czym rozmawiać, bowiem stowarzyszenia najbardziej interesuje ile pieniędzy zostanie zapisane na współpracę w tegorocznym budżecie, oraz czy zmienią się warunki, na jakich można się było o nie starać. Tu jak przekonuje Marek Bronkowski zostaje wprowadzona pewna nowość: