Sandomierz: Rewolucja w komunikacji miejskiej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zmiany w komunikacji miejskiej w Sandomierzu będą wprowadzane stopniowo, do końca 2020 roku.
Zostanie wprowadzony także bilet za złotówkę dla mieszkańców. Miasto stać na taki przywilej, bo tylko w zeszłym roku z komunikacja miejska przewiozła 800 tysięcy osób podkreśla burmistrz:

Rewolucja. Tak najkrócej można opisać zmiany jakie w przeciągu dwóch najbliższych lat zajdą w komunikacji miejskiej w Sandomierzu. Nowe autobusy, przystanki, elektroniczny system informacji dla pasażerów a także bilet za złotówkę dla mieszkańców. To wszystko pojawi się w mieście dzięki wartemu 14 miliony złotych projektowi, na który miasto pozyskało 11 milionów złotych unijnego dofinansowania.
Zamierzamy kupić osiem niskopodłogowych, klimatyzowanych autobusów wyposażonych system informacji pasażerskiej, kasowniki, automaty do zakupu biletów wylicza burmistrz Marek Bronkowski. Dodatkowo, w 15 punktach Sandomierza pojawią się tablice informujące o czasie przyjazdu najbliższego autobusu.
Pojazdy zakupi miasto a następnie przekaże je w użytkowanie spółce PGKiM która obecnie świadczy na jego rzecz takie usługi – dodaje burmistrz. Na ten moment 4 linie w tym jedną sezonową obsługuje 12 pojazdów: