Sandomierz: 'Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane'.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w warsztatach pieśni tradycyjnych.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę (12 marca) o godz. 12.00 w salce wokalnej Sandomierskiego Centrum Kultury.
Warsztaty pieśni tradycyjnych realizowane są w ramach projektu 'Pieśni przekazane – pieśni niezapomniane', który ma na celu uchronienie od zapomnienia stare pieśni, poprzez odnajdywanie ich, rejestrowanie i przekazywanie młodszym pokoleniom.
Uczestnicy warsztatów będą się uczyć pieśni tradycyjnych, pochodzących z naszego regionu, zebranych podczas badań terenowych w południowo-wschodniej Polsce. Poznają technikę śpiewu otwartego oraz nauczą się kilku pieśni pochodzących z naszego regionu. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat tradycji ludowych, będą mogli dowiedzieć się o tym, jak wolny czas spędzali nasi pradziadkowie i co wtedy śpiewali.
Przy wsparciu Sandomierskiego Centrum Kultury zajęcia przygotowuje i poprowadzi Aleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka dwóch folkowych projektów muzycznych 'Kipikasza' i 'Dziadowski Projekt', stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie 'animacja i edukacja kulturalna' w roku 2016. Obecnie specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela.
Warsztaty realizowane są w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(Joanna Sarwa)