Sandomierz: Orszaki Trzech Króli.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W głównych miastach diecezji sandomierskiej w uroczystość Objawienia Pańskiego organizowane są Orszaki Trzech Króli. Impreza ma już tradycyjnie promować wspólne religijne spędzanie 6 stycznia.
W Sandomierzu trzy korowody wyruszą z poszczególnych parafii: Podwyższenia Krzyża, św. Józefa oraz św. Pawła i spotkają się na rynku Starego Miasta o 12.30. Tutaj przewidziano pokłon Dzieciątku Jezus i wspólne kolędowanie.
W Tarnobrzegu orszaki wyruszą z trzech miejsc: parafii św. Barbary o 10.30, parafii na Serbinowie o 11.00 i kościoła Chrystusa Króla o 11.30, by spotkać się w południe na placu Bartosza Głowackiego, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i zawierzenie rodzin i miasta nowonarodzonemu Jezusowi.
Świętowanie zakończy wieczorny koncert kolęd w kościele pw. św. Barbary, przygotowany przez Diakonię Muzyczną Diecezji Sandomierskiej.
W Ostrowcu Świętokrzyskim orszaki z poszczególnych parafii miasta dotrą na rynek o 15.00, by wspólnie kolędować.
W Stalowej Woli uczestnicy Orszaku Trzech Króli rozpoczną wspólne świętowanie od Mszy św. o 11.30 w parafii Opatrzności Bożej, po której barwny korowód wyruszy ulicami miasta do klasztoru oo. kapucynów, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.
W Janowie Lubelskim orszak wyruszy z maryjnego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej po Mszy św. o 12.00, następnie na rynku miasta odbędzie się wspólne kolędowanie.
(Marcin Gabrek)