Sandomierz: ''Ogólnopolskie Wybory Książek''.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

22 stycznia doszło do podpisania listu intencyjnego w sprawie wspólnego prowadzenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w latach 2016-2020. Zanim to jednak nastąpi MEN przeznaczy 15 mln zł na zakup książek w ramach programu ''Książki naszych marzeń''. Obejmuje on jednak tylko szkoły podstawowe.
Jak pokazują statystyki, rośnie grupa osób, które czytają i kupują książki. W 2014 roku o 2,5 % wzrosła liczba osób deklarujących przeczytanie co najmniej jednej książki w roku. Wynosi ona teraz 42 %. O ponad 10% wzrosła liczba osób kupujących książki (z 30 do 40 %).
A że czytać warto, nikt nie ma wątpliwości:

Biblioteka zajmuje ważne miejsce w życiu szkoły i dlatego uczniowie mają konkretne oczekiwania wobec księgozbioru:

Uczniowie sandomierskiego 'Katolika' włączyli się w ''Ogólnopolskie Wybory Książek''.
Organizatorem akcji jest miesięcznik ''Biblioteka w szkole'' we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Uczniowie Katolickiego Gimnazjum i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu proponują trzy książki, które ich zdaniem powinny znaleźć się w szkolnej bibliotece. Karty do głosowania wrzucane są do specjalnej urny. Tytuły najbardziej pożądanych książek trafią do organizatorów akcji: