Sandomierz: Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Trzeciomajowe obchody w Sandomierzu zakończył przemarsz pododdziałów biorących udział w uroczystości, oraz kompozycja pieśni patriotycznych, które wykonała Sandomierska Orkiestra Dęta.
Burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski przypomniał z kolei, że konstytucja miała na celu podkreślenie spójności polskiego ustawodawstwa ze społeczeństwem, jego aktualnymi sprawami i narodową tradycją. Te ważne postulaty są wciąż aktualne, ponieważ w demokratycznej Polsce obywatel może być współtwórcą najbliższej rzeczywistości dodaje burmistrz:

Od mszy w Bazylice Katedralnej rozpoczęły się w Sandomierzu obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja. Po nabożeństwie, jego uczestnicy przemaszerowali na rynek starego miasta gdzie pod tablicą pamiątkową na ścianie ratusza, delegacje złożyły kwiaty.
Starosta powiatu sandomierskiego Stanisław Masternak w swoim wystąpieniu podkreślał, że 224 lata temu Polacy, którzy chcieli Polski silnej, niezawisłej i niezależnej musieli zmagać się z tymi dla dobro własne było ważniejsze od dobra kraju.
Starosta dodał również, że o tym czy historia się nie powtórzy zależy w dużej mierze od nas, dlatego na każdym kroku powinniśmy się kierować patriotyzmem a nie tylko własną często chwilową niekorzystną sytuacją bądź niezadowoleniem: