Sandomierz: Nowa wystawa na zamku.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wernisaż prac wystawy 'Mistrzowie wczoraj i dziś” odbędzie się w najbliższy piątek (24 lipca) w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Prace wykonane przez studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przedstawią kopie obrazów
dawnych mistrzów. Wystawie będzie towarzyszyć prezentacja prac z 'III Międzyuczelnianego Pleneru Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki”.
Wystawa 'Mistrzowie wczoraj i dziś” powstała dzięki współpracy Muzeum Okręgowego w Sandomierzu i Katedry Technik i Technologii Malarstwa na Podłożach Ruchomych Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie. Prace zostały przygotowane w pracowniach, w których profesjonalnie przygotowuje się kopie malarstwa. Obrazy pokażą prace konserwatora i kopisty związane ze znajomością dawnych technik i technologii.
Na wystawie zobaczymy między innymi: kopie średniowiecznych poliptyków polskich i obcych, słynnych portretów renesansowych, malarstwa holenderskiego i flamandzkiego oraz dzieł współczesnych. Osobną grupę stanowią kopie miniatur na pergaminie. Pokazane zostaną także kopie ikon powstałe z użyciem starych technik, z uwzględnieniem pozłotniczych.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek o godzinie 17.
Prace można oglądać do 15 września.