Sandomierz: Koncert zespołów BOOZER oraz FRIEDHOF.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Koncert zespołów BOOZER oraz FRIEDHOF odbędą się 10.10.2015 w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu o godz: 20.00.
Zespół FRIEDHOF powstał we wrześniu 1986 roku w Ćmielowie. W 1987 r. wystąpił na festiwalu w Jarocinie a w następnym roku zarejestrował kasetę demo w WDK w Tarnobrzegu. Zespół zawiesił działalność w 1992 r. i wznowił ją po 21 latach ponownie koncertując. W 2014 r. Friedhof nagrał płytę w Studiu Niepodległości w Warszawie rejestrując 10 utworów.
Skład zespołu: Bochen – wokal, Sikor – gitara, Pytom – gitara, Paker – bas, Krzychu – perkusja. Muzyka zespołu : post punk. (www.friedhof.pl)
Historia zespołu BOOZER sięga lat 90-tych, kiedy czterech niepancernych przyjaciół z okolic Sandomierza obróciło pasję do
muzyki rockowej w czyn. Wtedy działali pod nazwą BETANAL, a w skład zespołu wchodzili: Marcin Bęczkowski (perkusja), Rafał
Ciźla (gitara), Andrzej Mazur (wokal, gitara), Tomasz Nowak(bas). Po dziesięciu latach artyści wrócili do grania. W 2009 roku ponowili próby w trzyosobowym składzie bez basisty. Po kilku miesiącach poszukiwań znaleźli uzdolnionego młodego basistę Mateusza Skorupę, ale opuścił ich bębniarz Marcin Bęczkowski. Próby ruszyły pełną parą, gdy do zespołu dołączył nowy perkusista Paweł Mazur. Grupa pod nową nazwą BOOZER zadebiutowała w czerwcu 2010 roku grając koncert charytatywny dla powodzian w Sandomierzu.
Skład zespołu: Andrzej Mazur – wokal, gitara, Rafał Ciźla – gitara,
Mateusz Skorupa – bas, Marcin Bęczkowski – perkusja
Muzyka zespołu: rock, metal alternatywny. (www.boozerband.eu)