Sandomierz: Jurij Sulimow otwiera swoją pracownię

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Pracownia Jurija Sulimowa mieści się przy sandomierskim rynku przy ul. Długosza naprzeciwko szkoły językowej, w budynku starej piekarni. Jej uroczyste otwarcie połączone z wernisażem pejzaży Sandomierza dziś o godzinie 17.00.

(Joanna Sarwa)

Jurij Sulimow wystawiał swoje obrazy m.in. Muzeum w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Galerii Town Hall w Newark w Anglii, Muzeum Narodowym we Wrocławiu czy w ratuszu w Forcheim w Niemczech. Ostatnio wystawiał swe akwarele w Rawiczu i Łomży. Jest laureatem brązowego medalu w Salon Grand Palais w Paryżu, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Artystów Francuskich. Zasiada także w jury Festiwalu Rysunku Dziecięcego we Lwowie. Pięć lat temu otrzymał polskie obywatelstwo. Otwarcie pracowni pozwoli artyście powrócić do prowadzenia zajęć malarskich dla dzieci i młodzieży. Grupa ruszy jesienią:

Mieszkający w Sandomierzu od prawie dwudziestu lat malarz Jurij Sulimow otwiera w mieście swoją pracownię. Nazywany 'malarzem zjednoczonej Europy' artysta tworzy we Francji, Anglii i Niemczech, wszędzie promując Sandomierz, w którym mieszka na stałe. Miasto to bowiem wciąż jest obecne w jego pracach.