Sandomierz: I Festiwal Jadwiżański.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Organizatorami projektu były: Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu, Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej oraz Muzeum Diecezjalne.
(Joanna Sarwa)
Wizyta w miejscu, gdzie znajduje się fragment relikwii królowej Jadwigi, oraz specjalnie przygotowany program miały przybliżyć postać i działalność słynącej z pobożności, mądrości i miłosierdzia władczyni.
Wszystkie elementy programu akcentowały związki świętej Jadwigi z Sandomierzem. Stąd spacer wąwozem królowej Jadwigi i zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Domu Długosza ze szczególnym uwzględnieniem eksponatów związanych z królową Jadwigą.
W kilkumiesięcznych działaniach poprzedzających festiwal wzięło udział ponad 140 uczniów szkół podstawowych z Połańca, Skotnik, Gorzyc, Gór Wysokich, Kleczanowa i Sandomierza:

To jednak nie wszystkie cele, jakie postawili sobie organizatorzy:

Reprezentanci szkół podstawowych z województw świętokrzyskiego i podkarpackiego wzięli udział w I Festiwalu Jadwiżańskim w Sandomierzu.
To finał projektu 'Z wizytą u królowej Jadwigi' realizowanego przez Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu.
– Jego celem było przybliżanie postaci świętej Jadwigi – mówi dyrektor szkoły siostra Grażyna Chrobak: