Koprzywnica, Sandomierz: „Ucho igielne – letni festiwal muzyki sakralnej w Sandomierzu i jego okolicach”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Kolejne dwa koncerty w ramach Letniego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Ucho igielne” odbyły się w Koprzywnicy i Sandomierzu.

W kościele pod wezwaniem świętego Floriana w Koprzywnicy zaprezentował się Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis z solistami i instrumentalistami. To zawodowy chór kameralny mający status oficjalnej instytucji kultury miasta Gdańska. Należy do wąskiego grona w pełni profesjonalnych chórów kameralnych na świecie.

– Nastrój pocysterskiego kościoła w Koprzywnicy doskonale współgra z  naszym repertuarem – mówi dyrygent i dyrektor gdańskiego chóru Jan Łukaszewski:

Zgromadzona w koprzywnickiej świątyni publiczność z zainteresowaniem przyjęła program festiwalowego koncertu:

Kolejny koncert w ramach festiwalu “Ucho igielne” miał miejsce w kościele pod wezwaniem świętego Jakuba w Sandomierzu. Tam zaprezentował się zespół wokalny “Flores Rosarum” z pieśniami średniowiecznej mistyczki, Hildegardy z Bingen. Mówi członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Jońca:

Jak mówi Marek Jońca, na miejsce festiwalowych prezentacji wybrano najważniejsze obiekty Ziemi Sandomierskiej: kolegiatę św. Marcina w Opatowie, kościół św. Floriana w Koprzywnicy, klasztor na Świętym Krzyżu i klasztor dominikanów w Sandomierzu:

Organizatorem festiwalu jest Fundacja imienia Edwarda Kusztala.

Joanna Sarwa