Sandomierz: Sukces zawodników Sandomierskiego Klubu Karate

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

246 zawodników z 35 klubów z całej Polski brało udział w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w konkurencji kumite i kata w Dukli. W turnieju startowali reprezentanci Sandomierskiego Klubu Karate.
Natalia Ciupak, Ewa Skubida, Aleksandra Skubida, Filip Gajda, Wiktor Koryciński i Bartosz Wiśniewski.Zawodnicy według swojej kategorii wiekowej i wagowej, wywalczyli następujące miejsca na podium:

1 Miejsce – Filip Gajda
1 Miejsce – Wiktor Koryciński
2 Miejsce – Ewa Skubida
3 Miejsce – Natalia Ciupak
3 Miejsce – Aleksandra Skubida

Ponadto Ewa Skubida wystartowała w konkurencji kata gdzie wywalczyła pierwsze miejsce.

W klasyfikacji drużynowej ‚Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików’ podopieczni shihan Andrzeja Orłowskiego zajęli I miejsce.

Tym turniejem sandomierscy karatecy rozpoczęli sezon startowy. Następnym turniejem dla zawodników będą Mistrzostwa Podkarpacia, które odbędą się za dwa tygodnie. Natomiast 26 marca w Sandomierzu odbędzie się ‚Otwarty Turniej Karate ‚Sendomiria CUP’.