Sandomierz: Koncert, kiermasz i maskotki – akcja pomocy dla Julii.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Joanna Sarwa

W Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu trwa koncert charytatywny „Cztery pory roku czyli krótka historia o miłości” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 na rzecz pomocy uczennicy placówki 12-letniej Julii Skurskiej.

Ponad dwieście tysięcy złotych trzeba uzbierać, aby dwunastoletnia ciężko chora sandomierzanka przeszła operację w USA.

Julia Skurska urodziła się z dwiema rzadkimi chorobami genetycznymi. Kości czaszki dziewczynki nie rosną, co powoduje różnego rodzaju komplikacje zdrowotne, między innymi problemy ze słuchem i wzrokiem a ponadto deformację twarzy.

Dziewczynka przeszła już kilka skomplikowanych zabiegów. Ostatni miał miejsce w Stanach Zjednoczonych rok temu. Kosztował 170 tys zł. Przed Julią kolejna operacja w amerykańskiej klinice. Jej koszt to 310 tys zł.

Zabieg sprzed roku udało się sfinansować dzięki zbiórkom, w które zaangażowało się wiele osób i instytucji. Teraz po raz kolejny organizowana jest pomoc.

Małgorzata Skurska podkreśla życzliwość i wsparcie dla chorej córki tak podczas poprzedniej jak też trwającej obecnie zbiórki:

Szkoła Podstawowa nr 4, której Julia jest uczennicą, po raz kolejny włączyła się w pomoc dla dziewczynki, organizując koncert.

Mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Małgorzata Szuba:

Koncertowi towarzyszy kiermasz przedmiotów wykonanych przez uczniów i rodziców:

Jak mówi dyrektor Małgorzata Szuba, to nie pierwsze działania na rzecz Julii:

Oprócz dzisiejszego koncertu do końca roku odbędą się jeszcze dwa koncerty charytatywne na rzecz Julii: 27 grudnia w Tarnobrzegu w TDK a 28 grudnia w hali MOSIR w Sandomierzu.

Można także wesprzeć Julię, dołączając do zbiórki na stronie Fundacji ‚Się Pomaga’:
https://www.siepomaga.pl/operacjajulii

Patronat medialny Radio Leliwa.

(Joanna Sarwa)

 

Fot. https://www.facebook.com/czworkasandomierz/