Rzeszów: Ruszyła budowa drogi lotniskowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ruszyła budowa drogi lotniskowej do podrzeszowskiej Jasionki.
Stąd możliwe utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką nr 869 w Rudnej Małej.
Rozbudowa drogi wojewódzkiej łączącej węzeł A-4 Rzeszów-Zachodni z węzłem S-19 Jasionka połączonej w sposób bezkolizyjny z istniejącymi drogami krajowymi – nr 9 Radom – Barwinek i nr 19 Kuźnica – Rzeszów oraz linia kolejową L71 Ocice-Rzeszów wkroczyła w fazę budowlaną.
Rozpoczęły się bowiem prace związane z realizacją jednego z pięciu etapów inwestycji, w ramach której powstanie połączenie drogowe pomiędzy węzłem 'Jasionka' na drodze ekspresowej S 19 Lublin – Rzeszów, a węzłem 'Rzeszów Zachodni' na autostradzie A-4, z włączeniem w projektowany układ komunikacyjny portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz terenów inwestycyjnych położonych przy nim i na terenie Rogoźnicy. Zakończenie robót planowane jest z końcem listopada przyszłego roku.
W najbliższym czasie Wykonawca robót, firma STRABAG Sp. z o.o., przystąpi do likwidacji wysp dzielących w osi jezdni na drodze krajowej nr 9, co nie powinno powodować większych utrudnień w ruchu.
Jednak w miarę postępu robót należy spodziewać się czasowych utrudnień w przejezdności.
Najprawdopodobniej w drugiej połowie października nastąpi przesunięcie ruchu na prawą stronę drogi krajowej nr 9 (jadąc z Rzeszowa w kierunku Mielca). Zostaną zlikwidowane lewoskręty na drodze wojewódzkiej i krajowej, a na pozostałych zjazdach i skrzyżowaniach będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo.