Ruszyły prace na Górce Cyranowskiej w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Janusz Chodorowski podkreśla, że projekt rewitalizacji osiedla Młodego Robotnika i Górki Cyranowskiej był sporym wyzwaniem, ponieważ procedury związane z jego złożeniem i uzyskaniem dofinansowania były niezwykle trudne. Dużą pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie okazał radny sejmiku województwa Zdzisław Nowakowski – dodaje prezydent Mielca.
(Tomasz Łępa)
Obawami, może stać się wycinka drzew na Górce Cyranowskiej, która wywołuje wśród mieszkańców osiedla wiele odmiennych zdań. Jak twierdzi prezydent Mielca, jest to konieczne aby przywrócić funkcjonalność tego miejsca.
Ruszyły prace przy rewitalizacji osiedla Młodego Robotnika i Górki Cyranowskiej Jej głównym założeniem jest przywrócenie funkcji mieszkaniowych i rekreacyjnych tego terenu. Projekt przewiduje m.in. przebudowę sieci uzbrojenia terenu na osiedlu Miasteczko Młodego Robotnika, w tym przygotowanie terenu służącego prowadzeniu działalności gospodarczej oraz przebudowę Parku Leśnego 'Góra Cyranowska'. Tam pojawi się m.in. sztuczna, podświetlona rzeka, nowe alejki i oświetlenie oraz tor saneczkowy i labirynt z kamiennych gabionów. Zdaniem prezydenta miasta Mielca Janusza Chodorowskiego, w każdej metamorfozie mogą kryć się obawy.