Rudnik: Wiosenne bieganie czas zacząć

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na uczestników czekają dyplomy i nagrody, oraz poczęstunek. W organizację rudnickiego Leśnego biegania angażują się nauczyciele WF-u z 5 szkół, rodzice i strażacy ochotnicy. Imprezę wspierają też władze Rudnika i sponsorzy. Dziesiąta edycja Leśnego Biegania w Rudniku rusza już w tą sobotę o godz 10.00.
Natomiast godzinę później, bo o 11.00 biegać będą mieszańcy Stalowej Woli i okolic. Okazją do tego będzie ‘Wiosenny Bieg po Zdrowie’ organizowany przez Miejski Klub Lekkoatletyczny ‘Sparta’. Uczestnicy biegać będą po Parku Miejskim na dystansach 100, 200, 500 i 1000 metrów oraz w biegu głównym na 3 kilometry.
(Marta Górecka)
A chętnych na Leśne Bieganie w Rudniku nie brakuje, o co roku jest około 130 uczestników z czego największą grupę stanowią najmłodsi. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, bo młodzi ludzie zaczynają częściej biegać po lesie i przygotowywać się właśnie do tej imprezy:

W Rudniku nad Sanem odbędzie się już 10 edycja Leśnego Biegania. Sobotę w biegach po rudnickich urokliwych zakątkach lasu biegać będą zarówno dzieci jak i dorośli na kilku dystansach. Mówi Organizator leśnego biegania Tadeusz Handziak: