Region: VIII Gala Sportu Młodzieżowego

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nagrody zarząd województwa postanowił przyznać 6 osobom, które swoją społeczną pracą przyczyniły się do rozwoju sportu dzieci i młodzieży na terenie województwa podkarpackiego. Jednocześnie Barbara Górska i Robert Karnasiewicz otrzymali nagrody za całokształt działalności na rzecz sportu. Podczas gali wicemarszałek Maria Kurowska wręczyła też odznaczenie 'Za zasługi dla sportu' panu Gabrielowi Szajnie oraz wyróżnienia Ministerstwa Sportu i Turystyki dla Klaudii Pieprzak i Bartłomieja Stója.
(Tomasz Łępa)
Największą grupą nagrodzonych są trenerzy, którzy zostali docenieni za osiągnięcia ich podopiecznych w roku 2015. Wyniki przez nich osiągane to medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a także udział i medale Mistrzostw Świata. Ta forma wsparcia będzie pomocna również szkoleniowcom – tłumaczy trener Mateusz Błachowicz:

Nagrody otrzymało także 17 zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w tym – z inicjatywy Zarządu Województwa Podkarpackiego – kickbokser Mateusz Kubiszyn (Sokół Jarosław), który w ubiegłym roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata rozgrywanych w Irlandii. Stypendia na pewno się przydadzą mówią młodzi stypendyści Klaudia Wojtunik i Wojciech Lubieniecki

Stypendia przyznano 127 osobom. Ich wysokość uzależniona jest od kategorii wiekowej zawodników oraz ich osiągnięć sportowych.

W Rzeszowie odbyła się VIII Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze sportowi z Podkarpacia otrzymali stypendia oraz nagrody zarządu województwa. Pamiątkowe dyplomy wręczyła wicemarszałek Maria Kurowska.