Region: Trwa Festiwal Filmów Niezwykłych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trwa 13 Festiwal Filmów Spotkań Niezwykłych. Dziś kolejne wydarzenia w Sandomierzu.
W południe w Galerii Sztuki Współczesnej BWA przy Rynku finisaż wystawy fotograficznej Renaty Pajechel 'Ziemia Obiecana. W 40 lat po premierze filmu'. Festiwalowi goście obejrzą też film dokumentalny Marty Węgiel 'Sceny z Wajdy'. O 16 w sali rycerskiej Zamku Królewskiego spotkanie z Jackiem Cyganem poświęcone jego nowej książce 'Przeznaczenie, traf, przypadek'. O godzinie 17.15 w kinie 'Starówka' Natalia Sikora zaprosi na film 'Janis' poświęcony legendarnej wokalistce Janis Joplin, a dwie godziny później spotkanie z Marcinem Bortkiewiczem i projekcja jego filmu 'Noc Walpurgii'. O 21 w Domu Katolickim koncert 'Życie jest piosenką'. Utwory napisane przez Jacka Cygana zaśpiewają m.in. Andrzej Seweryn, Lidia Sadowa, Natalia Sikora i Joanna Trzepiecińska.
W niedzielę o godzinie 13 w Domu Długosza 'Małego Księcia' będą czytać najmłodszym Andrzej Seweryn, Robert Więckiewicz, Lidia Sadowa i Szymon Kuśmider, którzy byli aktorami polskiego dubbingu w tym filmie. O 17 w sali rycerskiej zamku Salon Poezji Czesława Miłosza, a o 19.30 w Domu Katolickim pokaz filmu 'Moje córki krowy' oraz spotkanie z Kingą Dębską i tegorocznym aktorem niezwykłym Marianem Dziędzielem.
Jutro festiwal po raz pierwszy zawita do Tarnobrzega. W Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega w Zamku Dzikowskim o godzinie 10 w ramach cyklu 'Festiwal czyta dzieciom' Anna Cieślak i Przemysław Wyszyński czytać będą bajki Stanisława Jachowicza, a w południe salon poezji zatytułowany 'Całe dnie spędzał siedząc w fotelu przed oknem…'. wiersze Czesława Miłosza zaprezentują Ewa Telega, Anna Cieślak, Adam Woronowicz i Przemysław Wyszyński. Aktorom towarzyszył będzie Czesław Mozil.
(Marcin Gabrek)