Region: Sukces młodych lekkoatletów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W dniach 27.09-28.09.2014r. na stadionie zielonogórskiego MOSiR-u rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodzików im Janusza Kusocińskiego.
Młodzi sportowcy – lekkoatleci rywalizowali, niektórzy po raz pierwszy, o medale „krajowego czempionatu”. Wsród nich znalaźli się : uczeń  gimnazjum w Majdanie Królewskim Szymon Zięba, który reprezentował barwy klubu UKS Tiki-Taka Kolbuszowa oraz uczeń Gimnazjum w Pysznicy reprezentujący klub Victoria Stalowa Wola. Obydwaj spisali się świetnie zdobywając medale na dystansie 2000m.
Szymon Zięba po pasjonującej walce na finiszu z zawodnikiem z Tarnowa Dariuszem Nowakowskim zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzików. (5;44,68).
 Szymon od razu po starcie objął prowadzenie i narzucał mocne tempo ,którego poza zawodnikiem z Tarnowa nie wytrzymał żaden rywal. Na ostatniej prostej bardzo mocny finisz rozpoczął Nowakowski i gdy wydawało się ,że zwycięży Szymon skontrował jego atak i rzutem na linię mety z przewagą 0,05 sekundy zdobył złoty medal. Stanisław Lebioda trenujący na co dzień w stalowej Woli pod okiem Stanisława Anioła wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal (czas 5;50,51).