Region: Ranking szpitali

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił:

Z kolei w Świętokrzyskim 2 miejsce w województwie i 28 w kraju zajął szpital w Staszowie. Sandomierska placówka uplasowała się na 4 miejscu w województwie oraz 48 w kraju, a szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim kolejno na 5 i 52 miejscu.

Są też i słabe punkty tarnobrzeskiego szpitala:

Dyrektor szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu Wiktor Stasiak cieszy się z wyniku rankingu, bo jak podkreśla w zeszłym roku placówka uplasowała się na 134:

Dyrektor Kołacz jest zdania że ranking nie do końca można nazwać obiektywnym:

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia opublikowało tegoroczny ranking szpitali, tak zwaną Złotą setkę. Dobre wyniki osiągnęły w nim placówki z regionu. Szpital powiatowy w Mielcu zajął 2 miejsce wśród placówek na Podkarpaciu i 35 w rankingu ogólnopolskim. W województwie zaraz za nim jest szpital w Tarnobrzegu który uplasował się na 84 pozycji w kraju. Dziesiąte miejsce na Podkarpaciu przypadło Szpitalowi Powiatowemu w Stalowej Woli który znalazł się poza najlepszą setką w Polsce. Udział w organizowanym już od 11 lat rankingu jest bezpłatny. Placówka, która chce się do niego zgłosić, musi wypełnić tylko szczegółową ankietę, w której pytana jest między innymi o pracę poszczególnych oddziałów, komfort pacjentów, kwalifikacje personelu oraz o finanse. Do tegorocznej edycji rankingu przystąpiło 250 szpitali, spośród 750 jakie istnieją w całym kraju.

Z wyniku zadowolony jest także dyrektor szpitala powiatowego w Mielcu Leszek Kołacz: