Region: Jesień z Telewizją Rzeszów

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Telewizja Rzeszów zamierza także kontynuować misję promowania talentów i przedstawiania najciekawszych wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych dziejących się w regionie. Nowością w Telewizji Rzeszów będzie cykl programów o Kresach Wschodnich. Na antenę powróci także Artur Andrus z cyklem 'Z Andrusem po Galicji'. W nowej serii znany artysta kabaretowy odwiedzi m.in. Jasło i Jedlicze. Każdy odcinek zakończy się piosenką o mieście będącym bohaterem programu. To tylko nieliczne programy, które maja przybliżyć telewizję Rzeszów dla i do mieszkańców Podkarpacia.
(Tomasz Łępa)
W związku z sukcesem antenowym realizowanych w wakacyjne weekendy odcinków programu 'Lato w regionach' Telewizja Rzeszów zdecydowała się na jego kontynuację. Założeniem cyklu 'Jesień w regionach', który będzie ukazywać się także na ogólnopolskiej antenie TVP3, jest zaprezentowanie widzom ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc z terenu województwa podkarpackiego, a także przedstawienie najważniejszych i najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych, historycznych, turystycznych i sportowych organizowanych w regionie.
Mówi Marcin Pawlak:

Telewizja testować będzie także nowe technologie, czego przykładem jest system MOJO, pozwalający na szybkie nagrywanie, montowanie i przekazywanie materiałów informacyjnych. Będzie wykorzystywany na przykład podczas próby bicia rekordu świata w biegu na najwyższy szczyt Kaukazu przez Izabelę Zatorską. W wyprawie na Elbrus Izabeli Zatorskiej towarzyszyć będzie dziennikarka TVP3 Rzeszów Jolanta Zaręba, prywatnie również miłośniczka biegania, która przygotuje na antenę relacje z tego wydarzenia.

Nowa ramówka w TVP Rzeszów to także prezentacje najważniejszych i najciekawszych wydarzeń społecznych i kulturalnych dziejących się w regionie, sporo historii – zwłaszcza związanej z Kresami Wschodnimi oraz przedstawianie najbardziej atrakcyjnych miejsc Podkarpacia. Po wakacjach do 'Aktualności' Telewizji Rzeszów powróci specjalny blok, w którym pokazywane będą sprawy wymagające dziennikarskiej interwencji, ale to nie wszystkie nowości, z jakimi telewizja chce się podzielić z widzami Podkarpacia – zapewnia kierownik Sekcji Audycji Informacyjnych TVP3 Rzeszów Ilona Małek:

Rozbudowane programy informacyjne ze szczególnym uwzględnieniem spraw interwencyjnych, więcej regionalnego sportu oraz promocja podkarpackiej gospodarki – na to możemy liczyć jesienią na antenie TVP3 Rzeszów. Będzie jeszcze więcej informacji, programów i filmów o regionie tak mówił podczas prezentacji ramówki jesiennej dyrektor Naczelny Telewizji Rzeszów Józef Matusz: