Region: Chcą rozdać 1.5 mln zł organizacjom pozarządowym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zarówno wnioski jak i regulamin będą dostępne u wymienionych wcześniej organizacji już w przyszłym tygodniu. Zgłoszenia do projektu będzie można składać do 8 sierpnia. Realizacja zadań ma rozpocząć się 1 września i potrwać do 15 grudnia.
(fot: Jako pierwsi, z założeniami projektu mogli zapoznać się przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu tarnobrzeskiego)
Pieniądze można otrzymać na szereg działań:

Do 5 tysięcy złotych mogą pozyskać młode organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe oraz grupy nieformalne na realizację różnych ciekawych akcji i inicjatyw społecznych.
Wszystko dzięki projektowi 'Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, na który Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przeznaczyło ponad półtora miliona złotych.
Po te pieniądze sięgnęły wspólnie Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja GENERATOR INSPIRACJI, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie 'Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” oraz Fundacja Fundusz Lokalny SMK, i to one będą rozdzielać środki na projekty.
Mówi prezes Fundacji Fundusz Lokalny SMK Stanisław Baska: