Region: Centrum Wystawiennicze otwarte

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W zapisach zawartej umowy ustalono między innymi, że województwo podkarpackie udziela koncesji na świadczenie przez koncesjonariusza czyli spółkę HKO kompleksowych usług w zakresie organizacji, pozyskiwania, prowadzenia i produkcji imprez zapewniających optymalne wykorzystanie potencjału obiektu centrum wystawienniczego. Spółka HKO, z którą samorząd województwa podpisał umowę, zmieniła nazwę na CWKO, aby nawiązywała do miejsca, którym ma zarządzać.
(Tomasz Łepa)
CWKO wchodzi w skład większej grupy TRIAS – lidera na rynku usług zarządzania i obsługi obiektów sportowo – widowiskowych oraz wielofunkcyjnych w Polsce. Jej prezesem jest Kamil Szymański, który będzie bezpośrednio odpowiedzialny za realizację postanowień umowy:

Dla nas jest to początek drogi współpracy – mówi Zbigniew Klonowski prezes zarządu TRIAS, grupy w skład której wchodzi CWKO:

Spółka CWKO – wcześniej HKO – będzie operatorem zarządzającym Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Jasionce. Zarząd województwa podkarpackiego po długich negocjacjach właśnie z tą firmą podpisał umowę koncesji. Mówi marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl: