Randy Breckeer & Bartosz Hadała Group w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

Wybornym finałem zakończy się festiwal twórczości Bartosza Hadały w Stalowej Woli, pianisty i kompozytora, śmiało i konsekwentnie prowadzącego swoją artystyczną karierę. Festiwal trwa od kilku lat, podczas których wystąpił na scenach rodzinnego miasta w rozmaitych konfiguracjach, ze zróżnicowanym repertuarem. Każdy z koncertów Bartka to jak kolejno wynurzające się z oceanu wyspy archipelagu. I nadszedł czas, by świętem podkreślić wspaniały efekt końcowy, oczywiście przy udziale znakomitego gościa.
Zaproszenie przyjął Randy Brecker – jedna z głównych postaci światowego jazzu i okolic. A te okolice to: Blood, Sweet&Tears, Dire Straits, Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Frank Zappa, etc. Wraz z bratem Michaelem – wybitnym saksofonistą, tworzył słynną formację The Brecker Brothers, uznawaną za jeden z najlepszych zespołów fusion w historii muzyki. Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2014 został jej laureatem za płytę „Night in Calisia” Włodka Pawlika. Polskie koneksje Randy Breckera maja swoją bogata historię nie tylko muzyczną, ale i dzięki „tykocińskim korzeniom”.
Bartek pracował już z Randy Breckerem. Przede wszystkim podczas nagrywania premierowej płyty „The Runner Up” (2010), którą amerykańscy krytycy określili jako „mocny debiut”.
W niedzielę 26 października Randy Brecker & Bartosz Hadała Group wystąpią w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
I trzeba mieć nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas realizacji tego dłuuugiego festiwalu, może przynieść rozwiązanie w formie skondensowanej, np. weekendowej.

Randy Brecker & Bartosz Hadała Group
Randy Brecker – trąbka
Bartosz Hadała – fortepian
Paweł Dobrowolski – perkusja
Andrzej Święs – kontrabas

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
26 października, godz. 17.00
Bilety: 30zł/15 zł