Rajd Baja Carpatia rozpoczyna się w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

A kolejne takie miejsca widokowe rajdu Baja Carpathia to w sobotę o 9.00 przy kościele w Krawcach i w niedzielę przed 9.00 w Przyszowie. Samochody można też po etapach i dziś i w sobotę oglądać w parku maszyn na zajezdni przy ambulatorium na ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli.
No i w niedziele na finiszu przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli.
W rajdzie obok znanych nazwisk z Polski jak Klaudia Podkalicka czy Włodzimierz Grajek i Łukasz Łaskawiec, czy wreszcie Adam Małysz, wystartuje wiele załóg zagranicznych. A to dlatego, że rajd Baja Carpathia jest nie tylko 2. rundą Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i 1. rundą Rajdowego Pucharu Polski Cross Country, ale też rajd będzie stanowił rundę Pucharu Europy Centralnej i będzie wliczany do mistrzostw Czech, Słowacji i Węgier.
(Marta Górecka)
Co więcej po raz pierwszy zawodowcy wystartują wspólnie z amatorami startującymi w ramach Master Race(master rejs), którzy różnią się od zawodowców brakiem licencji rajdowych. A przekonać o tym będzie się można już podczas dzisiejszego prologu na błoniach.

Honorowym startem przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli o 17.00 i prologiem na Błoniach od 19.00 Startuje w Stalowej Woli międzynarodowy rajd Baja Carpathia. W Podczas tego rajdu z serii Cross Country startują zarówno samochody terenowe, motocykle jak i quady, których zadaniem jest w jak najszybszym czasie pokonać trasę o różnorodnej nawierzchni.
Miłośnicy motoryzacji będą mieli więc namiastkę Paryżu-Dakar – mówi współorganizator imprezy Andrzej Makaran z Automobilklubu Doliny Sanu.