Radomyśl Wielki: To już 13. Antrakt w Radomyślu Wielkim.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W radomyskim gimnazjum odbył się XIII Powiatowy Przegląd Teatrów Szkolnych 'Antrakt”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach: szkól podstawowych i gimnazjów . W sumie 180 adeptów sztuki aktorskiej ze szkół powiatu mieleckiego, zgłosiło się do Przeglądu. Celem całego przedsięwzięcia było propagowanie młodzieżowej twórczości artystycznej, kreowanie osobowości aktorskich, umożliwienie uczestnikom obcowania ze sztuką oraz pokazanie dorobku artystycznego szkół. Z gminy Radomyśl Wielki umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych z: Partyni, Dulczy Małej, Janowca , Dąbrówki Wisłockiej i Radomyśla Wielkiego. W tej kategorii wystąpiły również dwa zespoły z Przecławia i jeden z Tuszymy. Do udziału zgłosiły się szkoły z Przecławia, Czermina i Radomyśla Wielkiego oraz zespół spoza powiatu – Gimnazjum z Radgoszczy.
Jury w kategorii szkół podstawowych, najwyżej oceniło zespół 'Dwie maski” z Miejskiego Centrum Kultury w Przecławiu za sztukę 'Była sobie bajeczka”” , II miejsce przyznano grupie z Partyni za przedstawienie ' W zdrowym ciele zdrowy duch”. Statuetka za III miejsce trafiła do zespołu ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim, który pod kierunkiem Elżbiety Hajduk wystawił ' Babcię Jagę”
W kategori gimnazjalnych I miejsce przyznano zespołowi z Radomyśla Wielkiego za spektakl ' Świtezianka” przygotowany przez Bożenę Midurę , Drugie miejsce przypadło grupie teatralnej 'Marudy” z Gimnazjum nr 1 im Jana Pawła II w Radgoszczy za sztukę wyreżyserowaną przez Agnieszkę Łach pt.” Stworzenie świata”, III miejsce otrzymał zespoł ' Awangarda” prowadzony przez Jadwigę Więckiewicz – Kopacz i Małgorzatę Wąż ,które tym razem przygotowały spektakl pt. 'Katastrofa” .
(Tomasz Łępa)