Radomyśl Wielki: Ponad 2 kilometry chodników za milion złotych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Roboty drogowe prowadzono także na ulicy Harcerskiej w Radomyślu Wielkim. Na odcinku 260 metrów wykonano tam podbudowę z kruszywa pod nawierzchnię asfaltową. Warto dodać, że ponad 100 tysięcy złotych zostało przeznaczone na remonty i bieżące utrzymanie dróg w większości miejscowościach gminy w ramach funduszu sołeckiego.
(Tomasz Łępa)
W tym roku była to kwota 335,7 tysięcy złotych. Dzięki temu nowe odcinki traktów dla pieszych powstały w Rudzie (245 m), Dąbiu (200 m), Dąbrówce Wisłockiej (187 m), Dulczy Małej (200 m) i Żarówce (208 m). Gmina poprawiła również przejezdność na kilku drogach gruntowych tworząc nawierzchnie kamieniste. Zmodernizowana została trasa dojazdowa do pól i zabudowań Janowiec Stary – Podlesie na odcinku blisko 650 metrów.

Nowe chodniki przy drogach gminnych powstały w Zgórsku, Partyni, Pniu, Janowcu i Radomyślu Wielkim. W sumie na budowę tras dla pieszych przy drogach gminnych magistrat wydał 600 tysięcy złotych. Tradycyjnie już gmina partycypowała w połowie kosztów budowy chodników przy drogach powiatowych.

Blisko milion złotych radomyski magistrat wydał na budowę chodników przy drogach gminnych i powiatowych. Dzięki temu powstało ponad 2 kilometry nowych tras dla pieszych. Mówi burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.