Radomyśl Wielki: Gminny Turniej Sołectw rozstrzygnięty.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Reprezentacja Dulczy Wielkiej wygrała Gminny Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego. Drugie miejsce przypadło ekipie z Pnia, a trzecie z Radomyśla Wielkiego.
Gminny Turniej Sołectw to nowa inicjatywa władz gminy, która ma na celu aktywizować mieszkańców i zachęcać ich do aktywnego wypoczynku. Do rywalizacji, która odbyła się w niedzielę na stadionie Radomyślanki, przystąpiło osiem sołectw. Wystawiły one siedmioosobowe drużyny składające się z czterech mężczyzn i trzech kobiet.
Otwarcia turnieju składającego się z 12 konkurencji. Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od 'Najdłuższej obierki”. Najlepiej spisała się reprezentantka Pnia. Druga konkurencja – 'Rzut kaloszem” przyniósł wygraną Radomyślowi Wielkiemu. Z 'Nawlekaniem igły” najszybciej uporała się Dulcza Mała. 'Gwóźdź programu”, czyli wbijanie gwoździ w drewniany klocek najlepiej wykonała Dulcza Wielka. Z 'Piciem napoju przez słomkę” najszybciej uporał się zawodnik ze Zdziarca. Tytuł 'Wiejskiego strongmena” przypadł reprezentantowi Pnia. W 'Kręglach” strącanych kapustą najlepiej wypadła drużyna z Partyni. 'Slalom rowerem do 'urzędu” z teczką A4” i 'Przeciąganie liny” to wygrane Dulczy Wielkiej. W turnieju wiedzy o gminie 'Mądrej głowie dość dwie słowie” pierwsze miejsce zajęły Dulcza Wielka i Dulcza Mała. W konkurencji 'Bądź jak boski Lewandowski, czyli strzały na pustą bramkę” najlepiej wypadły Żarówka i Zdziarzec. To ostatnie sołectwo wygrało także 'Łebską wieś”, konkurencję w której zwycięstwo dawała największa suma obwodów głów zawodników tworzących drużynę. Po blisko trzech godzinach rywalizacji okazało się, że największą liczbę punktów –zgromadziła reprezentacja Dulczy Wielkiej – 79. Drugie miejsce przypadło ekipie z Pnia (61 punktów), a trzecie z Radomyśla Wielkiego (60 punktów). Zwycięzcy otrzymali Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego, a wszystkie ekipy dyplomy i nagrody finansowe.
(Tomasz Łępa)