Radomyśl Wielki: Dotacja z programu 'KLUB'.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kolejna rządowe dofinansowanie trafi do gminy Radomyśl Wielki. Tym razem będą to pieniądze z ministerstwa sportu i turystyki dla UKS 'Gryf' Radomyśl Wielki w ramach Programu 'KLUB'.
Program ten jest skierowany do lokalnych organizacji sportowych.
Finansowany jest z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i wspiera wyłącznie te zadania, których uczestnikami są dzieci i młodzież do 18. roku życia.
Ta nowa forma dofinansowania wzbudziła zainteresowanie w środowisku sportowym.
W ramach pierwszego naboru wpłynęło 3644 wniosków. O dotacje ubiegało się w sumie 2693 kluby jednosekcyjne i 951 wielosekcyjnych.
Swój akces zgłosił też Uczniowski Klub Sportowy 'Gryf' działający przy Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim. Radomyska aplikacja znalazła się w gronie 1276 wniosków rozpatrzonych pozytywnie.
Klub z Radomyśla Wielkiego jako wielosekcyjny otrzyma dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł (kluby jednosekcyjne otrzymają po 10 tys. zł).
– Przyznane pieniądze przeznaczymy na organizację obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla naszych podopiecznych oraz pracę trenerską z młodzieżą. W klubie działa sekcja lekkoatletyczna, piłki ręcznej i nożnej chłopców oraz dziewcząt. Będziemy się starać, aby pieniądze trafiły proporcjonalnie do każdej sekcji – mówi Jacek Moskalczyk, gminny organizator sportu w Radomyślu Wielkim.
W związku z tak dużym zainteresowaniem programem ministerstwo ogłosiło drugi nabór wniosków. Można je składać do 31 sierpnia. Szczegółowe informacje o dodatkowym naborze znajdują się na stronie ministerstwa sportu i turystki.
(Tomasz Łępa)