Radomyśl nad Sanem: Przyzwoity budżet

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Koszt tego przedsięwzięcia to około 2 mln złotych z czego dofinansowanie może wynieść około 75%. Kolejna zaplanowana inwestycja to budowa sieci kanalizacyjnej w Żabnie o ile uda się zdobyć dofinansowanie z RPO. Gmina Radomyśl nad Sanem chciałaby również ruszyć z budową przydomowych oczyszczalni ścieków w Nowinach. W sumie w tym roku gmina Radomyśl nad Sanem planuje wydać ponad 21’650’000 złotych. Zaś wpływy do gminnej kasy mają
wynieść ponad 23’215’000 złotych.
(Marta Górecka)
W tym roku gmina chce wspólnie z województwem wykonać chodnik przy drodze wojewódzkiej w Chwałowicach i na ten cel łącznie z projektem wyda 450 tysięcy złotych. W kolejce w następnym roku na chodnik czeka Radomyśl. Jedną z większych inwestycji na jaką Radomyśl chce pozyskać w tym roku środki z Ministerstwa Kultury jest budowa domu ludowego w Antoniowie:

Koszt tych zadań to około miliona złotych, a dofinansowanie mogłoby wynieść ponad 60%. Radomyśl kończy też projektowanie chodników przy drodze wojewódzkiej:

W tym roku nie braknie też inwestycji drogowych. Będą mniejsze remonty, ale władze Radomyśla nad Sanem liczą również, że na 3 inwestycje uda się pozyskać środki z PROW-u:

Radomyśl nad Sanem rusza w 2016 rok z przyzwoitym budżetem. Tak ocenił finanse gminy wójt Jan Pyrkosz. A to dlatego, że udało się zaplanować kilka większych inwestycji bez uciekania się do deficytu. Tradycyjnie największe
wydatki z budżetu, bo ponad 8 mln złotych pójdą na oświatę: