Radomyśl: Mieszkańcy Łążka Chwałowskiego chcą drogi asfaltowej do Chwałowic

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W przeciwnym razie jeśli gmina zrobiłaby drogę tańszą o niższej nośności, wówczas musiałby wprowadzić ograniczenia tonażowe na tym odcinku.
(Marta Górecka)
Dlatego władze gminy liczą na to, że uda się zdobyć dofinansowanie na drogę Łążek Chwałowski – Chwałowice. Na razie spróbują się zmierzyć z problemem realizując inwestycję etapami. W tym roku ma to być niecałe pół kilometra do ujęcia wody. Dalszy odcinek będzie zależał od rozmów z nadleśnictwem:

Nie łatwo też byłoby zrealizować tę drogę również z PROW-u. A jak ocenia wójt Jan Pyrkosz, koszt przebudowy tej drogi z wykonaniem nawierzchni bitumicznej wyniesie około 2,5 miliona złotych. A to dlatego, że wprawdzie ta inwestycja nie wymagałby infrastruktury technicznej, ale musi być
przystosowana do ruchu ciężkiego:

Jest to droga gminna jednak gminy nie stać na sfinansowanie jej w całości z własnego budżetu. Starosta zapytamy o możliwość pomocy ze strony powiatu przyznaje, że sprawa nie jest łatwa:

Mieszkańcy Łążka Chwałowskiego chcą asfaltu na drodze gruntowej łączącej Łążek Chwałowski z Chwałowicami w gminie Radomyśl nad Sanem. Jak poinformowała stalowowolska radna powiatowa Leokadia Gugała, mieszkańcy wykorzystują ten pięciokilometrowy odcinek drogi, by o ponad połowę skrócić dowóz dzieci do szkoły: