Prawie 400 tysięcy złotych dotacji dla Siarki Tarnobrzeg

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ostatecznie uchwała została przyjęta trzynastoma głosami za, przy czterech wstrzymujących się.
Propozycja dotacji jest na rozsądnym poziomie przekonywał prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz:

Odmiennego zdania był radny Stanisław Uziel:

Trzysta osiemdziesiąt tysięcy złotych dotacji przekaże miasto Tarnobrzeg piłkarskiemu klubowi Siarka. Tak na ostatniej sesji zdecydowali miejscy radni.
Klub, pieniądze ma przeznaczyć między innymi na poprawę bezpieczeństwa podczas spotkań, pokrycie kosztów transportu, oraz na zakwaterowanie i wyżywienie podczas meczów wyjazdowych
Dzięki środkom z budżetu miasta mają zostać zwiększone działania promocyjne na terenie Tarnobrzega, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Chodzi tu o spotkania w szkołach mecze pokazowe oraz turnieje.
Zmniejszenia dotacji dla piłkarzy siarki chciał radny Tadeusz Zych. Jego zdaniem miasta nie stać na utrzymanie trzech sekcji sportowych na takim poziomie jak obecnie. Według Tadeusza Zycha lepszym rozwiązaniem było by skoncentrowanie się na jednej zawodowej drużynie. Pozostałe powinny pozostali powinni funkcjonować w zależności od pozyskanego sponsora.
Radny przypomniał również słowa prezydenta Tarnobrzega, który ma być zwolennikiem zapłaty za dobrą pracę. A jak przypomniał Tadeusz Zych piłkarze o ostatnim sezonie się nią nie wykazali: