Poseł i senator apelują: nie likwidujcie linii kolejowej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba oraz senator Władysław Ortyl wystosowali apel sprzeciwiający się planom całkowitej likwidacji linii kolejowej L-25 łączącej między innymi Tarnobrzeg z Mielcem.
Od kilku lat po szlaku z Tarnobrzega do Mielca i dalej do Dębicy kursują tylko pociągi towarowe, ruch pasażerski został wstrzymany. Wcześniej z Mielca można było dojechać pociągami do miejscowości w całym kraju. Niestety, przez lata tor niszczał i zachodziła konieczność wprowadzania ograniczania ruchu pociągów nawet do 30 km/h. Jego generalny remont pochłonąłby olbrzymie pieniądze, pewnie dlatego powstał pomysł likwidacji szlaku.
W apelu wystosowanym przez parlamentarzystów czytamy między innymi: Stanowczo sprzeciwiamy się planom likwidacji linii kolejowej L-25. Jesteśmy przekonani, iż decyzja ta niewątpliwie negatywnie wpłynie na rozwój całego regionu, przede wszystkim na rozwój przedsiębiorczości i gospodarki a co za tym idzie na standardy życia jego mieszkańców. Dlatego apelujemy o wyjątkową rozwagę i wykorzystanie wszelkich dostępnych narzędzi przy podejmowaniu decyzji o zamknięciu i całkowitej likwidacji tej ważnej dla Podkarpacia linii kolejowej.