Połaniec: Zbliżają się Dni Połańca.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Występy artystyczne, konkursy z nagrodami, warsztaty kulinarne, pokaz świetlny UV show oraz dyskoteka – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy Dni Połańca. Odbędą się one w najbliższy weekend 10 i 11 maja.
W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na placu przy muszli koncertowej. Dla najmłodszych przygotowano 'Dziecięcą Krainę Zabawy”. Odbędą się także interaktywne warsztaty kulinarne 'Wybuchowa kuchnia” oraz chemiczno – fizyczne 'Laboratorium Młodego Naukowca”. Nie zabraknie także
muzyki. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Sztuki. Gwiazdą wieczoru będzie duet Mateusz Mijał i Liber oraz zespół Bracia. Pierwszy dzień imprezy zakończy pokaz świetlny UV show i dyskoteka z zespołem Skalar`s.
W niedzielę obchody rozpocznie o godz. 9.00 uroczysta sesja Rady Miejskiej w Centrum Kultury i Sztuki. Następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, a na godz. 12.00 zaplanowaną Mszę Świętą za Ojczyznę na Kopcu Kościuszki. Obchody uświetni także rekonstrukcja historyczna z ogłoszeniem Uniwersału Połanieckiego oraz Obóz Kościuszki. Nie zabraknie także odbywającego się co roku Majowego Jarmarku Połanieckiego u stóp Kopca Kościuszki.
Wspólnie świętowanie z okazji 220. rocznicy ogłoszenia Uniwersału Połanieckiego zakończy o godz. 18.00 koncert Haliny Frąckowiak.
Dniom Połańca towarzyszą w tym roku Turnieje Bowlingowe, Bieg Kościuszkowski i Zjazd Środowisk Kościuszkowskich, oraz konkurs plastyczno – literacki.
(Marcin Gabrek)