Połaniec: II Inwazja Grania zakończona.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Ponad 250 osób w różnym wieku DOŁĄCZYŁO DO GRY! podczas II Inwazji Grania w Połańcu. Przez dwa dni miłośnicy gier aktywnie spędzali czas w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK 'Jędrusie', korzystając z najróżniejszych atrakcji.
W Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu działał Gamesroom z około 200 grami planszowymi i karcianymi. Powodzeniem cieszyła się Strefa Gier i Zabaw, w której dzieci grały w najróżniejsze gry planszowe, strategiczne i układanki oraz budowały konstrukcje z 'dużych klocków' oraz Salon Gier Video.
Dwudniowy konwent fantastyki obfitował w turnieje dla całych rodzin. Wszyscy chętni mogli spróbować sił w konkursach wiedzy. Podczas całego wydarzenia dostępne były dwie wystawy. Pierwsza przedstawiała znane postaci popkultury wykonane techniką pikselową. Druga -'Maski Fantasy” to prace uczestników warsztatów plastycznych, bedących jednym z działań w ramach projektu 'DOŁĄCZ DO GRY!”.
W Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK 'Jędrusie' również nie brakowało atrakcji. Wszyscy chętni sprawdzali refleks i umiejętności podczas rozgrywek w Laser Strike i pojedynkach z użyciem bezpiecznej białej broni. Nad przebiegiem konwentu oraz realizacją wszystkich atrakcji czuwali członkowie Połanieckiego Klubu Miłośników Gier i Fantastyki, pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu, Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Połańcu, oraz przedstawiciele 'klubowych' partnerów. Konwent fantastyki został zrealizowany w ramach projektu 'DOŁĄCZ DO GRY!' i dofinansowany ze środków Programu 'Działaj Lokalnie IX' Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie: Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży 'FARMA'.
(D.M.)