Podkarpacie: Wojewoda powitała szefów misji dyplomatycznych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska powitała szefów misji dyplomatycznych, którzy przyjechali z wizytą do naszego regionu.
Podczas trzydniowego pobytu goście odwiedzą Rzeszów, Łańcut, Blizne, Sanok, Arłamów i Przemyśl. Poznają potencjał gospodarczy, turystyczny i kulturowy województwa podkarpackiego.
Na Podkarpacie przyjechało ponad 70 dyplomatów z 43 krajów m.in. z Kanady, Wenezueli, Argentyny, Chile, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Luksemburga, Kuby, Kazachstanu, Litwy, Irlandii, Nowej Zelandii.
Dziś goście odwiedzili Inkubator Technologiczny Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego w podrzeszowskiej Jasionce, zapoznali się z zasadami funkcjonowania Inkubatora oraz specjalnej strefy ekonomicznej, a także zwiedzili przedsiębiorstwa ML System i South Bay Solutions.
W drugim dniu wizyty dyplomaci wyjadą na południe regionu na spotkanie z kulturą, dziedzictwem narodowym i pięknem przyrody Bieszczadów. Odwiedzą kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem – zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Zamek Królewski w Sanoku, a tam Galerię Ikon i Galerię Zdzisława Beksińskiego.
13 września goście odwiedzą Przemyśl.
(rzeszow.uw.gov.pl)