Podkarpacie: Region popiera PiS.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Artur Mryczko z listy Kukiz 15 zdobył 68 głosów.
W Mielcu z listy Korwin Damian Małek otrzymał 559 głosów.

Według Ipsos: PiS zdobył w całej Polsce 37,7 procent głosów i 232 mandaty. Platforma 23,6 procent i 137 miejsc. Kto przekroczył próg wyborczy ogłosi dziś oficjalnie PKW. Jutro poznamy pełne wyniki.
Z listy PSL – Tarapata Jan -, 352 głosy w Mielcu, 185 w gminie Mielec.

Dużym wynikiem poparcia w Mielcu może pochwalić się przedstawiciel ubiegający się o mandat poselski Grzegorz Ziomek z listy KUKIZ 15

Maria Napieracz otrzymała 314 głosów.
Z listy PO – Krystyna Skowrońska zdobyła w mieście Mielec 4078, w gminie wiejskiej 560 głosów:

Wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz ubiegający się o mandat poselski z listy PIS otrzymał 964 głosy,

Na oficjalne wyniki wyborów samorządowych przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ze szczątkowych do których udało nam się dotrzeć wynika, że w Tarnobrzegu wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Według nieoficjalnych informacji Kandydat PiS z Tarnobrzega Kamil Kalinka zdobył więcej głosów od utożsamianego z miastem dotychczasowego posła PO Mirosława Pluty. Wskazują na to dane z 32 spośród 34 komisji wyborczych na terenie Tarnobrzega. Kalinkę poparło 4300 a Plute 3700 osób. Obaj Panowie są jednak liderami na swoich listach jeśli chodzi o poparcie w mieście.
W Gminie Grębów w powiecie tarnobrzeskim najwięcej głosów uzyskał kandydat Platformy Mirosław Pluta 783. Jedynie o 10 głosów mniej Kamil Kalinka z PiS-u.
W Mieście i Gminie Baranów Sandomierski Prawo i Sprawiedliwość również wygrało. Na kandydatów z tej partii oddano łącznie ponad dwa i pół tysiąca głosów. Najwięcej na posla Zbigniewa Chmielowca -786 głosów. Kandydat Platformy Obywatelskiej, poseł Mirosław Pluta w swojej rodzinnej gminie uzyskał największe poparcie – 1200 głosów. To jednak mniej niż przed czterema laty, kiedy jego wynik przekroczył 2000 głosów.
W gminie wiejskiej Mielec z ugrupowania PiS 792 głosy, zaś w samym Mielcu 3430 głosów zdobył Zbigniew Tymuła:

Na Podkarpaciu PiS zdobył 53,1 proc. poparcia. Dla Prawa i Sprawiedliwości to najlepszy wynik tej partii w kraju w wyborach parlamentarnych.
Z Prawa i Sprawiedliwości mandaty najprawdopodobniej uzyskali Józefa Hrynkiewicz, Wojciech Buczak (prawdopodobnie otrzymał najlepszy wynik w województwie), Kazimierz Moskal, Andrzej Szlachta, Zbigniew Chmielowiec, Jan Warzecha, Kazimierz Gołojuch, Mieczysław Miazga, Jerzy Paul.
Jak mówi Władysław Ortyl, pełnomocnik PiS na Podkarpacie, wygrana oznacza dla regionu podkarpackiego zrównoważenie rozwoju w skali kraju: