Podkarpacie: Marszałek wesprze osierocone dzieci z Daliowej

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej, który podlega marszałkowi ,już nawiązał kontakt z władzami gminy Jaśliska, aby jak najszybciej udzielić niezbędnej pomocy. Przekazane z budżetu województwa środki mają być w całości wykorzystane do odbudowy zniszczonego przez pożar rodzinnego domu osieroconego rodzeństwa.
Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę (31 stycznia) w pożarze jednorodzinnego domu w Daliowej, gmina Jaśliska, zginęła matka, która samotnie wychowywała czwórkę dzieci, w wieku od 2,5 do 9 lat. Kobieta najpierw wyprowadziła z płonącego domu dzieci, a sama wróciła, aby ratować dobytek rodziny. Dzieci, które straciły wszystko znalazły się pod opieką dziadków.
(Tomasz Łępa)
Zarząd Województwa Podkarpackiego wystąpił z inicjatywą pomocy dla osieroconej czwórki rodzeństwa, które w pożarze swego domu w Daliowej (gmina Jaśliska) straciło matkę. W czasie posiedzenia, które odbyło się we wtorek, 3 lutego br., zarząd zadeklarował kwotę 50 tysięcy złotych wsparcia z budżetu województwa, na pomoc przy odbudowie spalonego domu lub remont domu dziadków dzieci. Zarząd skieruje wniosek o udzielenie pomocy na najbliższą sesję Sejmiku Województwa, bo ostateczna decyzja leży w gestii radnych województwa.
Mówi marszałek Władysław Ortyl: