Podkarpacie: S19 strategiczną inwestycją transportową polskiego rządu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Tomasz Poręba dodaje, że na odcinek Lublin-Rzeszów, który znalazł się w tzw. sieci bazowej TENT (europejskiej sieci transportowej), rozpisane są już przetargi, zaś odcinek Rzeszów-Babica znalazł się w kontrakcie terytorialnym województwa podkarpackiego. Niedawno zapadła także pozytywna decyzja środowiskowa w sprawie budowy odcinka do Barwinka, a unijna komisarz ds. transportu Violeta Bulc podczas spotkania z europosłem Porębą zapewniła, że może on być budowany ze środków spójności przeznaczonych dla Polski w tej perspektywie finansowej.
(Tomasz Łepa)
Kolejną ważną inicjatywą na rzecz budowy szlaku Via Carpathia jest zaproszenie przez ministra transportu Andrzeja Adamczyka na początek marca do Warszawy ministrów transportu krajów, przez które przebiega ta droga

W ostatnich tygodniach podkarpacki europoseł PiS odbył szereg spotkań z członkami rządu, m.in. z premier Beatą Szydło, wicepremierem i ministrem rozwoju regionalnego Mateuszem Morawieckim i ministrem transportu Andrzejem Adamczykiem jak również z unijnymi komisarzami ds. rozwoju regionalnego i transportu – Coriną Cretu i Violetą Bulc. Ich efektem jest plan działania na najbliższe miesiące, którego rezultaty zostaną przedstawione podczas wizyty Coriny Cretu w Polsce. Ich efektem jest m.in. środowa robocza konferencja w Rzeszowie, której tematem będzie budowa S19 i realizacja poszczególnych odcinków tej drogi.

Europoseł PiS Tomasz Poręba poinformował o kolejnych planowanych inicjatywach na rzecz budowy drogi ekspresowej S19, która byłaby częścią międzynarodowego szlaku Via Carpathia. 'Ich zwieńczeniem ma być podjęcie szybkich decyzji w sprawie budowy Via Carpathia i przekazanie ich podczas wizyty na Podkarpaciu unijnej komisarz ds. rozwoju regionalnego Coriny Cretu” – podkreśla europoseł PiS.