Po zakończonych konsultacjach ruszyło projektowanie planowanej przebudowy ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Przebudowane ma być również skrzyżowanie na zakręcie przy pawilonach na Poniatowskiego. Mają być też zastosowane rozwiązania które spowolnią ruch na tej ulicy. A jakie okaże się po zaprojektowaniu drogi. Projektanci mają czas na to do końca sierpnia.
(Marta Górecka)
Koszty przebudowy Poniatowskiego łącznie z kanalizacją będą znane dopiero po zaprojektowaniu, ale na pewno będą nie małe. Dlatego Starosta Stalowowolski liczy na to, ze uda się na te inwestycję zdobyć dofinansowane w ramach tzw. schetynówek. A inwestycja jest niezbędna ze względu na konieczność poprawy bezpieczeństwa a to ma polegać paradoksalnie m.in. na zmniejszeniu ilości przejść dla pieszych.

Sieć kanalizacyjna to już zadanie miasta więc powiat liczy na to, że uda się porozumieć w kwestii współfinansowania przebudowy Poniatowskiego w tej części.

Projektowanie może się jednak przedłużyć bo po konsultacji z miastem starostwo powiatowe poszerzy zakres robót o przebudowę kanalizacji. Starosta Stalowowolski Rober Fila uważa, że jest to konieczne