PMKS w Tarnobrzegu testuje autobus

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Obecnie tabor PMKS liczy 19 autobusów. Z czego dwa to zakupione w 2010 roku nowe autosany. Pozostałe auta są kilku, a większości kilkunastoletnie i w najbliższym czasie trzeba je będzie wymienić.
Czy przedsiębiorstwo kupi taki autobus? Prezes Paruzel powiedział nam że spółka obecnie oczekuje na nowe warunki przetargu, którego jednym z elementów będzie zapewne poprawa jakości taboru. Szef PMKS zapowiada, że przedsiębiorstwo stanie do przetargu i ma nadzieję, że go wygra. Jeśli warunki przetargowe umożliwią inwestowanie to nowe samochody trafią do firmy. -Nie ma wątpliwości, że taka potrzeba istnieje – mówi prezes PMKS Tarnobrzeg Janusz Paruzel.

Do przyszłej środy liniami 'B” i 11 tarnobrzeskiej komunikacji miejskiej jeździć będzie nowoczesny autobus hybrydowy marki volvo. Auto jest testowane przez Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu. Prezes spółki Janusz Paruzel nie wyklucza, że w przyszłości taki autobus zostanie kupiony.
Jest cichy, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i przyjazny dla środowiska. Ma klimatyzacje. 29 miejsc siedzących i 60 stojących. A co najważniejsze autobus volvo testowany przez PMKS jest oszczędny bo hybrydowy. Mówi Grzegorz Stańczyk przedstawiciel firmy volvo.