Piłkarskie Nadzieje z Mielca najlepsze w turnieju Pitea Summer Games 2013

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Piłkarskie Nadzieje z Mielca we współpracy ze stalowowolską Panathinaikos Soccer School najlepsze w festiwalu piłkarskim na dalekiej północy w szwedzkiej Laponii. W turnieju Pitea Summer Games 2013. Podopieczni trenerów Kościelskiego i Mrozika bezapelacyjnie zwyciężyli swoich rywali w trwających cztery dni rozgrywkach, w których rywalizowali z ponad 800 ekipami z 20 krajów:
Występ chłopców z podkarpacia wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach, organizatorach i obserwatorach turnieju, wśród których był min. słynny przed laty piłkarz, Ian Thompson, który zaprosił do współpracy obydwie akademie. Czego pierwszym efektem będą testy kilku zawodników na Anfield Road oraz w klubach niemieckiej Bundesligi.
Sporych przeżyć młodym piłkarzom dostarczyła też sama ceremonia wręczenia nagród, gdzie na szczelnie wypełnionym stadionie dekorowani byli złotymi medalami, a tuż po wręczeniu okazałego pucharu mieli okazje odśpiewać 'Mazurek Dąbrowskiego” przy akompaniamencie miejscowej orkiestry dętej.
Oprócz czysto piłkarskich emocji organizatorzy zadbali także o turystyczne atrakcje, dając możliwość zwiedzenia centrum szwedzkiej stolicy – Sztokholmu, oraz wizyt na plażach północnego Bałtyku w okolicach Pitei -lapońskiej riwiery. Sporą atrakcją była też możliwość obserwacji 'białych nocy”.