Piknik rowerowy w Rozwadowie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

„ROWEROWY PIKNIK RODZINNY — KOCHAMY PRZYRODĘ”
z okazji DNIA DZIECKA
i OTWARTYCH DNI LASU w Nadleśnictwie Rozwadów
2 czerwca 2012 r. przy obiekcie turystycznym Grzybek
  na CIEMNYM KĄCIE

Na Dzień Dziecka MOZ NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola Fundacja „Solidarni Stalowej Woli”, Zarząd Regionu Ziemia NSZZ „S” wspólnie z Nadleśnictwem Rozwadów, Komenda Powiatową Policji w Stalowej Woli, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli organizują Rowerowy Piknik Rodzinny dla rodzin członków NSZZ „Solidarność”.
    Sponsorami Rodzinnego Pikniku Rowerowego są: TU GENERALI, PSS „Społem”, Stalowa Wola, KZ MOZ NSZZ „S” HSW, Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „S”, Fundacja „Solidarni Stalowej Woli”, Wtór – Stal, Biuro – Plus, PKO BP SA w Stalowej Woli.
    Uczestnicy Rodzinnego Pikniku Rowerowego spotykają się w sobotę 2 czerwca o godzinie 10.00 na placu Nadleśnictwa Rozwadów. Wspólnie zwiedzą Centrum Edukacji Przyrodniczej w Nadleśnictwie i obejrzą film przyrodniczy. Później przejadą ścieżką rowerową do obiektu turystycznego Grzybek na Ciemnym Kącie.
    Po godzinie 11.30 na dzieci i ich rodziców czekają liczne atrakcje: pokazy, konkursy, gry i zabawy. Leśnicy przeprowadza konkurs przyrodniczy i opowiedzą o zasadach zachowania się w środowisku naturalnym.  Strażacy przeprowadzą pokaz ratowania życia po wypadku samochodowym. Policjanci zorganizują konkurs – bezpieczne wakacje i przypomną o zasadach bezpieczeństwa na wakacjach.  Odbędą się także inne konkursy i gry: konkurs rysowania dla dzieci, rzutki do tarczy, rzuty szyszkami do wiaderka, wyścig w workach. Wspólne ognisko z kiełbaskami, a także napojami i słodyczami zakończy Rodzinny Piknik Rowerowy.

(fot: sxc.hu)