Piknik Rodzinny "GRUNT TO RODZINKA" w Mielcu

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Aneta Bochnak

Bezalkoholowy Piknik Rodzinny „GRUNT TO RODZINKA 2014”                         

Mielec 3.08.2014 w godz.15.30-22.00

Miejsce: Plac Armii Krajowej w Mielcu

Tematyka V edycji „WIEDZA, NAUKA, EKSPERYMENT”

 

Projekt sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Miejskiej Mielec na 2013 rok

Przed nami kolejna edycja rodzinnej zabawy z fabułą… tym razem zabierzemy WAS w podróż do świata wiedzy, nauki i tajemniczych eksperymentów.

Liczne stoiska animacyjne przybliżą uczestnikom pikniku wiedzę z dziedziny nowych technologii. Wszystkie prezentacje i pokazy będą miały charakter interaktywny a ich  scenariusz będzie utrzymany w konwekcji magicznej zabawy. Bawiąc się wspólnie, pragniemy pokazać dzieciom i dorosłym jak przy pomocy prostych pomocy dydaktycznych możemy wykonywać bardzo ciekawe doświadczenia, które wyglądają jak prawdziwe sztuczki magiczne.

„Co potrafią roboty?” to propozycja przygotowana przez Świat Robotyki, która na swoich stanowiskach pozwoli uczestnikom odkryć tajniki robotyki. Ciekawostką tegorocznej edycji będą niewątpliwie pokazy
i prezentacje latających dronów, które zaprezentują nam swoje umiejętności  na  specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami. Wszystkich miłośników modeli RC DRIFTING zapraszamy na pokaz jazdy w kontrolowanym poślizgu z odwzorowanymi autami oraz dodatkami na specjalnym torze wykonanym w skali 1:10.

Swoje stanowisko zaprezentuje również Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Mielcu, które istnieje już 25 lat. Jednoczy nie tylko ludzi borykających się z cukrzyca, ale również ich rodziny, przyjaciół i wszystkich tych, którzy chcą się więcej dowiedzieć o tej podstępnej chorobie i wspierać oraz pomagać innym diabetykom.

W trakcie pikniku będą przeprowadzane DARMOWE badania przesiewowe cukru i ciśnienia wraz z pokazem ratowania życia w nagłych wypadkach.  Pomiary wykonywać będzie Zespół Ratowniczy Powiatowego Pogotowia  Ratunkowego w  Mielcu.

 W programie nie zabraknie również stałych elementów charakterystycznych dla pikniku „Grunt to  Rodzinka”. Turniej „RODZINNY LABIRYNT” zyskał już grono swoich sympatyków i z roku na rok coraz więcej rodzin chce rywalizować o honorowy tytuł „SUPER RODZINKI”.

Bogaty program i liczne atrakcje dla każdej grupy wiekowej to bez wątpienia zaleta tego wydarzenia. ZAPRASZAMY do wspólnej zabawy!

Do zobaczenia 3 sierpnia!