Papug spotkanie po latach w Stalowej Woli

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

    Był czas, kiedy Klub „Emka” przy ulicy Żwirki i Wigury 6 zmienił się w Kawiarnię „Pod Papugami”, a gniazdko w niej uwiła sobie grupa osób pod opieką Zbyszka Rojka. Koncertując, siejąc muzykę dokoła, „Papugi” dorosły i wyfrunęły w świat. Teraz, w 20 lat
od założenia Towarzystwa Muzycznego „Pod Papugami” – grupy skupiającej aktywne osobniki, w piątek 30 sierpnia Zbyszek Rojek zwołuje dojrzałe „Papugi” na sentymentalno-nostalgiczne „Spotkanie po latach”.
    Towarzystwo Muzyczne „Pod Papugami” jest wyjątkowym zjawiskiem w kulturze Stalowej Woli. Wyliczanka Ambasadorów Stalowej Woli z „papugowym” rodowodem budzi respekt i szacunek. Na liście tej są: Bartosz Hadała, Marcin Łabaziewicz, Szymon Jędruch, Modest Ruciński, Mariusz Szwedo, Maciej Zakościelny. Ale na pewno to nie jest zamknięta lista i wkrótce grono to powiększy się o kolejne osobowości.
    Podczas „Spotkania po latach” tytułem Ambasadora Stalowej Woli zostanie uhonorowany Jacek Tarkowski – producent muzyczny, dyrygent, muzyk mający w dorobku m.in. pracę przy realizacji filmów: „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, „Listy do M.”, „Kochaj i tańcz”, „Skrzydlate świnie”, „39 i pół”, „Świadek koronny”, „Los numeros”, „Klub szalonych dziewic” oraz seriali: „Prawo Agaty”, „Brzydula”, „Wszyscy kochają Romana”, „Usta, usta”, „Ławeczka”, „Układ Warszawski”.

Spotkanie po latach
– artystów, sympatyków, publiczności
Towarzystwa Muzycznego „Pod Papugami”
w 20 lat po jego powstaniu
z „Papużkami” z ul. Żwirki i Wigury

szczebiota: Magda Bąk
muzykę nakręca: Jacek Tarnowski, Kuba Rojek
a całość lutuje, skręca, szlifuje: Zbyszek Rojek

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
sala widowiskowa
30 sierpnia 2013, godz. 20.00

bezpłatne zaproszenia do odbioru w sekretariacie MDK