Padew Narodowa: Nowa jakość oświetlenia.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Jak dodaje wójt gminy Robert Pluta, wymiana takiego oświetlenia na terenie całej gminy będzie kosztować 700 tysięcy zlotych.
(Tomasz Łępa)
Jak tłumaczy wójt, jeśli oszczędności pozwolą, to w okresie jesiennym i zimowym czas świecenia lamp ulicznych w poszczególnych sołectwach zostanie wydłużony do godziny 23:00. Dotychczas lampy uliczne świeciły do godziny 22:00 z wyjątkiem centrum Padwi Narodowej, gdzie oświetlenie uliczne wyłącza się o godz. 23:45.
Oszczędności to także inwestowanie w oświetlenie ledowe. W tym celu zakupiono 8 takich lamp, które w sierpniu zostaną zamontowane na terenie gminy.

Czas świecenia lamp ulicznych na terenie gminy Padew Narodowa został skrócony z uwagi na liczne interwencje mieszkańców gminy, którzy informowali, że zbyt wczesne zapalanie się lamp ulicznych w okresie wiosennym i letnim jest bezzasadne, gdyż dzień jest dłuższy a ponadto został zmieniony czas na letni.
Jak tłumaczy wójt gminy Robert Pluta, lampy uliczne częściowo oświetlają wiele prywatnych posesji, które winny być oświetlane przez ich właścicieli, a za zużytą energię płaci gmina z kieszeni podatników.
Mieszkańcy wnoszą również, że lepiej jest wydłużyć czas świecenia w okresie jesiennym i zimowym, kiedy dzień jest krótszy.