Oto najlepsi – najpopularniejsi sportowcy oraz trenerzy UKS, OKS, LKS w Tarnobrzegu i powiecie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na tegoroczną edycję plebiscytu przysłano ponad 2 tysiące kuponów, co jest absolutnym rekordem w historii konkursu.
Podczas uroczystej gali, wręczono nagrody również czytelnikom, którzy nadesłali najwięcej kuponów. Rekordzistą okazał się mieszkaniec, który wypełnił ich aż 700.
Plebiscyt zakończył bal sportowca.
Tytuł najlepszego sportowca Ludowych Klubów Sportowych otrzymał bramkarz OKSu Mokrzyszów Adrian Lasota:

Najlepszym – najpopularniejszym trenerem został Adam Maślanka. Instruktor, trenujący, na co dzień biegaczy w klubie Witar Tarnobrzeg nie krył zaskoczenia wygraną:

Plebiscyt podzielony był na dwa etapy. Najpierw czytelnicy zgłaszali swoich kandydatów do poszczególnych kategorii. Następnie spośród wyłonionych finalistów, głosowano na swoich faworytów poprzez specjalne kupony drukowane w tygodniku.
Najpopularniejszym sportowcem, Uczniowskich Klubów Sportowych okazała się tenisistka IKS-u Tarnobrzeg, Karolina Pęk:

Plebiscyt Tygodnika Nadwiślańskiego na 'Najlepszego – Najpopularniejszego sportowca i trenera Uczniowskich, Osiedlowych oraz Ludowych Klubów Sportowych 2012 roku z terenu Tarnobrzega, i powiatu Tarnobrzeskiego rozstrzygnięty.
Do tej pory nie było takiego plebiscytu gdzie doceniono by sportowców amatorów łączących, pracę zawodową czy naukę z uprawianiem swojej dyscypliny, mówi redaktor sportowy Tygodnika Nadwiślańskiego, a zarazem pomysłodawca plebiscytu, Zbigniew Bernat: