Ossolin: Niezwykła pasterka.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Wyjątkową oprawę będzie miała tegoroczna pasterka w Kaplicy Betlejemskiej w Ossolinie. Poprzedzi ją inscenizacja pokłonu Trzech Króli. Monarchowie przyjadą do szopki na wielbłądach.
Wzbogacenie bożonarodzeniowych uroczystości o nowe elementy było możliwe dzięki dotacji, jaką otrzymało działające od ubiegłego roku Stowarzyszenie 'Nasze dziedzictwo Ossolin” ze środków samorządu województwa świętokrzyskiego. Organizację pasterki finansowo wsparł również świętujący w tym roku 60-lecie swojego istnienia Ludowy Klub Sportowy 'Klimontowianka”.
Msza święta w Kaplicy Betlejemskiej – do niedawna jedynym w Polsce obiekcie sakralnym noszącym wezwanie Narodzenia Pana Jezusa, rozpocznie się tradycyjnie o godz. 23, co jest swego rodzaju wyrazem łączności z Ziemią Świętą, gdzie o tej porze jest już północ.
Około godz. 22.30 z placu przed remizą w Ossolinie wyruszy w kierunku kaplicy orszak Trzech Króli.
Aktorzy grający role monarchów jechać będą na wielbłądach wypozyczonych z cyrku.
Tradycyjnie już podczas pasterki kolędy śpiewać będą wokaliści związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Klimontowie.
O północy w niebo wystrzelą fajerwerki oznajmiające Narodzenie Chrystusa. Pojawi się również święty Mikołaj a wokół kaplicy tradycyjnie zapłonie kilkanaście pasterskich ognisk.
W trakcie uroczystości członkowie Stowarzyszenia 'Nasze dziedzictwo 'Ossolin” zbierać będą datki na odnowienie obrazu znajdującego się w Kaplicy Betlejemskiej.